Rallye Tatry v náhradnom septembrovom termíne!

Začiatkom apríla organizátori najstaršej slovenskej rally oznámili, že kvôli pandémii COVID-19 a opatreniam Vlády Slovenskej republiky padlo rozhodnutie o odložení 47. Rallye Tatry 2020 v pôvodnom termíne 5. – 7. júna. Po uvoľnení opatrení a reštarte motoršportu na Slovensku bol po rokovaní Výkonného výboru SAMŠ vydaný aktualizovaný kalendár s novým termínom tatranskej rally, ktorá sa uskutoční 18. – 20. septembra 2020.

Medzinárodná automobilová súťaž bude zaradená pod hlavičkou Medzinárodnej automobilovej federácie FIA ​​do seriálu Zóny strednej Európy v rally (FIA CEZ) vrátane zónového šampionátu historických automobilov (FIA CEZ H), Majstrovstiev Slovenska v rally (MSR), Majstrovstiev Slovenska v rally historických vozidiel (MSR HA), do Slovenského Rally Pohára (SRP ) a bojovať sa bude aj o Slovenskú trofej pravidelnosti rally historických automobilov (STPHA). „Pôvodný májový termín sa presunul kvôli opatreniam, ktoré Slovensko prijalo v boji proti ochoreniu COVID-19. Situácia sa oproti máju výrazne zlepšila, ale posledné dni nám ukazujú, že zďaleka nie je koniec. Preto aj rally v náhradnom termíne budú sprevádzať určité opatrenia. Naším hlavným záujmom je zdravie a spokojnosť všetkých zainteresovaných osôb na podujatí. Radi by sme sa poďakovali našim fanúšikom a partnerom za podporu v tejto neľahkej dobe. Pripravujeme kvalitnú súťaž a veríme, že v Poprade opäť privítame zaujímavé a početné štartové pole,“ uviedol Stanislav Hanzeli, predseda organizačného výboru a riaditeľ rally.

Je reálny predpoklad, že pod tatranské končiare by mohlo zavítať viac poľských posádok ako v predchádzajúcich rokoch. „Snažili sme sa termínovo prispôsobiť naše podujatie dvom poľským spoločným súťažiam. Očakávame väčší počet poľských posádok, ktoré by u nás mohli dosiahnuť dobré výsledky aj do celkového hodnotenia majstrovstiev Slovenska,“ uviedol Peter Oravec, tajomník rally a člen Rally komisie SAMŠ. Organizátori z AOS klubu Poprad majú v pláne opäť zorganizovať dvojdňovú súťaž. Podujatie zaradené do kalendára Majstrovstiev Slovenska v rally (MSR) sa pôjde ako dvojetapová rally. Posádky a diváci sa môžu okrem klasických rýchlostných skúšok v okolí Popradu tešiť aj na rýchlostné skúšky v okresoch Kežmarok a Sp. N. Ves, ktoré svojou náročnosťou preveria pripravenosť štartového poľa.

Už v piatok 18. septembra prebehne administratívne a technické preberanie a potom slávnostný štart na Námestí sv. Egídia pred OC Forum v Poprade, kde bude v nedeľu 20. septembra aj cieľ súťaže. Na sobotňajšiu noc je pripravený divácky atraktívny mestský nočný okruh. Podrobnosti ohľadom trate budú zverejnené neskôr. Riaditeľstvo súťaže bude umiestnené v priestoroch budovy Krypton na Partizánskej ulici v Poprade (vedľa predajne KIA), nové miesto si našlo aj servisné parkovisko, ktoré bude situované v priestore medzi futbalovým štadiónom NTC Poprad a rybníkom vedľa štadióna. Súčasťou pretekov bude premiérovo kvalifikačné podujatie FIA ​​Európska trofej v rally pravidelnosti historických automobilov (FIA Trophy for Historic Regularity Rallies) pod názvom 1. RALLYE TATRY CLASSIC. „Táto aktivita vyšla od SAMŠ po ponuke z Medzinárodnej automobilovej federácie FIA. Ide o samostatnú súťaž jazdy pravidelnosti s vlastnými pravidlami na otvorených tratiach a v rámci štandardnej premávky za dodržania maximálnej rýchlosti za hodinu. Pre fanúšikov motorizmu upresníme, že ide o priateľské stretnutie jazdcov, pričom vozidlá nemusia mať ochranný rám, posádka kombinézu a prilbu. Zaujímavosťou je, že súťažiaci dostávajú itinerár dve hodiny pred štartom,“ upresnil Hanzeli.

Aktualizovaný kalendár Majstrovstvá Slovenska v rally 2020:

17. – 19. júla STELVENT Salgó rally – CEZ,MSR, SRP

6.- 8. augusta MARMA 29. Rajd Rzeszowski – CEZ, MSR

18.- 20. septembra 47. Rallye Tatry – CEZ, MSR, SRP, STPHA

16. – 18. októbra 46. Rally Košice – CEZ, MSR, MP, SRP, STPHA

Ďalší spravodajský servis v rámci 47. Rallye Tatry 2020 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk a na facebookovom profile tatranskej rally.

V Poprade 17. júla 2020 Roman ORDELT

tlačový tajomník

47. Rallye Tatry 2020

Scroll to top