Od štartu vedie favorizovaný Grzyb

V sobotu na pravé poludnie odštartoval 48. ročník RALLYE TATRY SLOVAKIA 2021. Do čela sa podľa očakávania dostala favorizovaná poľská posádka Rufa Motor-Sport v zložení Grzegorz Grzyb, Michal Poradzisz na vozidle Škoda Fabia Rally2, ktorá s prehľadom vyhrala úvodné rýchlostné skúšky Novoveská Huta a Vikartovce a vypracovala si náskok 28 sekúnd. Na druhom mieste je zatiaľ pt Petroltrans Rally Team Tomáš Ondrej, Jakub Slovák, tretie miesto patrí so stratou 43,2 sekundy Slovensko-českej dvojici Jaroslav Melichárek, Martin Tureček, najlepšia trojica ide na rovnakých vozidlách Škoda Fabia Rally2 Evo.

Začiatok rally pod Tatrami poznačilo daždivé počasie a dôležitá bola správna voľba pneumatík. Hneď na úvodnom teste Novoveská Huta v dĺžke 17,50 km sa zniesli prúdy vody a trať bola veľmi mokrá. Pre zmenu rýchlostná skúška Vikartovce sa išla už na suchom povrchu. Poliak Grzyb vyhral prvý test s náskokom 21,3 sekundy a na druhej RS pridal k dobru na druhého Ondreja ďalších 6,7 sekundy. Na ďalších miestach sa zvádza od úvodných kilometrov tuhý boj. Poliak Daniel Chwist drží s náskokom 1,3 sekundy štvrté miesto pred nestarnúcou legendou Igorom Drotárom.

Tomáš Kukučka bojuje o šieste miesto s Vlastimilom Majerčákom. Hneď v úvodnej rýchlostnej skúške stratil po defekte takmer šesť minút Marián Kekeňák (Ford Fiesta Proto), kvôli technickej poruche nedokončil úvodné RS-ky český jazdec Martin Sopúch (Ford Escort Maxi Kit). Po prejazde RS Vikartovce odstúpil s veľkou časovou stratou Marek Špavelko (Mini John Copper WRC) a za letmým cieľom havaroval Dávid Bartoš (Mitsubishi Lancer Evo IV). V súťaži ďalej nepokračuje ani český jazdec Martin Narovec (Peugeot 208 R2), ktorý odstúpil z druhého miesta v triede 6.

Poradie po 2. rýchlostnej skúške:

1. Grzyb, Poradzisz (POL, Škoda Fabia Rally2 Evo) 16:00,8 min

2. Ondrej, Slovák (Škoda Fabia Rally2 Evo) + 28,0 s

3. Melichárek, Tureček (SVK/CZE, Škoda Fabia Rally2 Evo) + 43,2 s

4. Chwist, Heller (POL, Hyundai i20 R5) + 54,2 s

5. Drotár, Ferencz (Škoda Fabia R5) + 55,5 s 

6. Kukučka, Vejačka (Mitsubishi Lancer Evo VI) +1:13,6 min

7. V. Majerčák, Kušnier (Ford Fiesta Rally3) +1:17,2 min

8. L. Lapdavský, J. Lapdavský (Mitsubishi Lancer Evo IX) +2:04,1 min

9. Žiak, Laurincová (Škoda Fabia R5) +2:13,3 min

10. Kwiatkowski, Nedzka (Subaru Impreza STi) +2:13,6 min

Ďalší spravodajský servis v rámci 48. Rallye Tatry Slovakia 2021 prinesieme v

nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej

stránke www.rallyetatry.sk a na facebookovom profile tatranskej rally.

V Poprade,  29. mája 2021

Roman ORDELT

tlačový tajomník

48. Rallye Tatry Slovakia 2021

Scroll to top