Z popredných jazdcov sa ospravedlnili Roman Popovič a Tomáš Fusko

48. ročník RALLYE TATRY SLOVAKIA 2021 začal počas štvrtkového popoludnia registráciou posádok, výdajom itinerárov a súťažiaci zahájili obhliadku jednotlivých rýchlostných skúšok podľa stanoveného harmonogramu. V piatok dopoludnia prebehla prezentácia posádok v rámci hodnotenia Slovenského rally pohára. Na riaditeľstve súťaže sa zaregistrovali pretekári zo štyroch krajín, okrem Slovenska z Českej republiky, Poľska a Maďarska. Spolu prišlo pod Tatry 68 posádok vrátane dvoch súťažiacich do hodnotenia FIA Európska trofej v rally pravidelnosti historických automobilov Regularity.

Z popredných jazdcov neodštartuje Roman Popovič, ktorý bol prihlásený s vozidlom Škoda Fabia Rally2 Evo a usporiadateľom sa ospravedlnil zo zdravotných dôvodov. Roman mal v minulosti zlomené rebrá, čo je pravdepodobná príčina dlhodobej bolesti krížovej časti. V Poprade nepôjde ani Tomáš Fusko s vozidlom Ford Fiesta Rally4, ani miestny jazdec Michal Valluš. Ospravedlnenka prišla aj z Poľska od Grzegorza Olchawského a jeho krásneho vozidla Audi Quattro S1 v Rally Legend. Došlo k upresneniu v zložení posádky u štartového čísla 37, Maďara Ákosa Jobbágyho bude navigovať miesto Ivetty Notheiszové Miklós Maricsek. V piatok dopoludnia bolo na programe administratívne i technické preberanie a pokračovala obhliadka trate. Pred obedom sa uskutočnil aj tradičný shakedown na dvojkilometrovom úseku v Šuňave, kde bol podľa očakávania najrýchlejší päťnásobný šampión Slovenska Grzegorz Grzyb z Poľska.

Slávnostný štart Rallye Tatry Slovakia bol z rampy pred OC Forum na Námestí Sv. Egídia o 18. hodine. Ostrý štart 1. etapy bude v sobotu 29. mája na pravé poludnie zo servisnej zóny umiestnenej pri Národnom tréningovom centre v Poprade. Na štartové pole čaká v prvej etape porcia 400 km a päť rýchlostných skúšok na úsekoch Novoveská Huta a Vikartovce v celkovej dĺžke 82 km. V cieli úvodnej etapy sa prvé vozidlo objaví krátko po 22. hodine.

Posádky, ktoré sa neregistrovali a neprevzali itinerár:

Roman Popovič, Peter Baran (Škoda Fabia Rally2 Evo, Glortex Racing, štartovné číslo 8),

Tomáš Fusko, Marcel Kollárik (Ford Fiesta Rally4, Motorsport Dobšiná, štartovné číslo 16),

Michal Valluš, Kristína Hasajová (Renault Clio, 2MA Racing, štartovné číslo 31),

Štefan Kubacka, Jana Kubacka (Honda Civic, Štefan Kubacka, štartovné číslo 38),

Lubomír Konšel, Gabriela Konšelová (CZE, LADA VFTS, Lubomír Konšel, štartovné číslo 43),

Grzegorz Olchawski, Lukasz Wronski (POL, Audi Quattro, GO+Cars, Go+EAuto, štartovné číslo 49), Miroslav Krajčovič, Marián Hanuš (Škoda 1000 MB, INMAT rally team, štartovné číslo 51),

Peter Blaschke, Kristína Blaschkeová (Ford Fiesta, štartovné číslo 86).

Ďalší spravodajský servis v rámci 48. Rallye Tatry Slovakia 2021 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk a na facebookovom profile tatranskej rally.

V Poprade,  28. mája 2021

Roman ORDELT

tlačový tajomník

48. Rallye Tatry Slovakia 2021

Scroll to top