Rallye Tatry: Boli vydané Zvláštne ustanovenia súťaže

Na webovom portáli Slovenskej asociácie motoristického športu (SAMŠ) a na oficiálnej stránke súťaže bol uverejnený základný dokument v podobe schválených Zvláštnych ustanovení 47. ročníka Rallye Tatry 2020, ktorý sa uskutoční, po preložení vzhľadom k pandémii COVID-19, v termíne 18. – 20. septembra 2020 s tradičným centrom v Poprade. Usporiadatelia z AOS klub Poprad pripravili dvojetapovou rally vo formáte sobota – nedeľa, ale testovací úsek shakedown v Šuňave a slávnostný štart na popradskom námestí pred OC Forum budú už v piatok.

Najstaršie slovenské rally preteky sú v tomto roku súčasťou série šampionátov. Pod hlavičkou Medzinárodnej automobilovej federácie FIA ​​sú zaradené do oboch súťaží Zóny strednej Európy (CEZ), a to nielen novodobých vozidiel, ale aj historických automobilov (CEZ HA). Rallye Tatry sa ďalej započítavajú do Majstrovstiev Slovenska v rally (MSR), Majstrovstiev Slovenska historických automobilov (MSR RHA), Slovenského Rally Pohára (SRP), Rally pravidelnosti historických automobilov (STRHP), Rally Legend (RL) a Rallyškoly (RŠ). Ako samostatná súťaž sa prvýkrát pod Tatrami uskutoční podujatie vysokého rangu s názvom FIA Európska trofej v rally pravidelnosti historických automobilov (FIA Trophy for Historic regularity Rallies) – 1. RALLYE TATRY CLASSIC. Po tretí raz privítame v Poprade aj súťažiacich v jazde pravidelnosti vozidiel s elektrickým a hybridným pohonom pod názvom GREEN RALLYE TATRY. Zvláštne ustanovenia týchto súťaží budú samostatne vydané v najbližších dňoch.

V nových priestoroch nájdeme aj umiestnenie riaditeľstva súťaže (budova KRYPTON na ulici Partizánskej v Poprade), takisto servisné parkovisko a uzavreté parkovisko. „Servisný areál bude na parkoviskách pri futbalovom štadióne NTC Poprad a „parc fermé“ na parkovisku pri zimnom štadióne v Poprade,“ uviedol Peter Oravec, zástupca riaditeľa a tajomník rally. Technické preberanie sa po rokoch vracia do priestorov spoločnosti AUTONOVA v priemyselnom areáli Poprad-Východ.

Aktuálny ročník Rallye Tatry meria celkom 677 km a obsahuje 11 rýchlostných skúšok na šiestich úsekoch v celkovej dĺžke 140 km. V sobotňajšej etape posádky absolvujú RS s názvami Novoveská Huta, Vikartovce a nočný okruh v Poprade. Nie je bez zaujímavosti, že najdlhšia rýchlostná skúška Huta v dĺžke 17,60 km sa pôjde počas sobotňajšieho popoludnia hneď trikrát! V nedeľu súťaž zavíta na rýchlostné skúšky Magura, Veľká Lesná a Ihľany. „Štartové pole v rámci Slovenského rally

pohára bude mať kratšiu trať, ktorá meria 293 km a obsahuje 7 rýchlostných skúšok na štyroch úsekoch v celkovej dĺžke 76 km. Poháristi neabsolvujú úseky Novoveská Huta a Ihľany,“ upresnil Oravec. Na účastníkov tatranskej rally čakajú od štvrtka obhliadky trate, medzi ktoré je vložený piatkový dopoludňajší shakedown na tradičnom úseku v Šuňave.

V uplynulých dňoch bolo spustené prijímanie prihlášok. Súťažiaci sa prihlasujú vyplnením elektronickej prihlášky na stránke www.sams-asn.sk do termínu uzávierky prihlášok. Tá je stanovená do nedele 6. septembra, pričom uzávierka s redukovaným vkladom je vo štvrtok 3. septembra. Ako vôbec prvá sa prihlásila posádka Pavel Bartoš, Radek Kypta z Českej republiky, ktorá pôjde na vozidle Škoda Favorit 136L / A v hodnotení klasifikácie Rally Legend.

Ďalší spravodajský servis v rámci 47. Rallye Tatry 2020 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk a na facebookovom profile tatranskej rally.

V Poprade 11. augusta 2020, Roman ORDELT tlačový tajomník,

47. Rallye Tatry 2020

Scroll to top